Порада батькам " Чим зайняти дитину без світла"

Розваги та побут сучасних дітей включають комп'ютери, телевізор і смартфони. Нинішнім батькам важко уявити, як наші предки розважали своїх дітей без електрики. Багатьом українським батькам доводиться звикати проводити вечори з дитиною без світла, поки в Україні тривають планові відключення світла.

• Спільне приготування їжі
  • Словесні ігри
  • Настільні та карткові ігри
  • Інші заняття без світла
  • Театр тіней
  • Розмови по душам

Спільне приготування їжі

Багато дітей з великим задоволенням приєднаються до готування. Якщо у вас є газова плита - можна приготувати щось смачне разом з дітьми. Наприклад, наліпити багато вареників з різними начинками або приготувати велику піцу.

Словесні ігри

Існує безліч словесних ігор для дітей, їхня складність залежить від віку дитини. Ось кілька варіантів:

• тарабарщина" - дорослий говорить реченнявигаданоюмовою, а дитина за інтонацією намагається вгадати про що мова;
  • скласти історію - кожен учасник придумує по одному реченню;
  • відгадати задуманий предмет за допомогою питань, на які можна відповісти тільки "так" і "ні";
  • вгадати слово за описом, не називаючи його;
  • "на щастя, на жаль" - хтось придумує ситуацію, а гравці по черзі складають продовження, яке починається зі слів "на щастя" або "на жаль";
  • назвати імена, страви, предмети одягу, тварин на певну букву.