Пісня над колискою

Як ріка починається з голубого струмка, а струмок – із джерельця прозорого й чистого, так і людина починається з маминого серця, з її любові і доброти. Щаслива та хата, де вміє мати колискову заспівати. Бо в тій пісні над колиско. уся материнська ласка, любов і ніжність. У ній пахощі рідної землі, барви рідної мови, бажання бачити своє маля щасливим, розумним і гарним.
Виховне значення колискової надзвичайне велике. Пестливі слова, зрозумілі й доступні образи Кота – воркота, Сонка, Дрімоти, Діда, який ходить по горі і спання діткам продає, заспокоюють дитину. Через ніжний мамин спів вона починає сприймати звуки рідної мови. До того ж соціологи доводять, що діти, які зростали під спів колискових, не можуть бути жорстокими.
У дитячому садку ознайомлення дошкільників з українськими колисковими може здійснюватися на музичних заняттях, при навчанні дітей грайливих дій з лялькою та в інші режимні моменти, у різноманітних ігрових ситуаціях.
На музичних заняттях дітей знайомлять з цими піснями, пояснюють, чому вони називаються колисковими, звертають увагу на лагідні слова, на те, про що в них співається. Аналіз тексту збагачує дитяче мовлення пестливими словами, виховує ніжність, доброту. До цієї роботи залучаються батьки – їм пропонують навчити дитину співати хоча б одну колискову.
Знання колискових пісень дошкільники використовують у різних видах ігрової діяльності: під час дидактичних, сюжетно-рольових ігор та драматизації.